TEŞVİK

* Akademik Yayın Teşvik Listesi (2020) revize edilmiştir. Güncel yayın listesine ulaşmak için tıklayınız.

Teşvik listesi hazırlanırken göz önüne alınan kriterler ve sonraki senelerde de dikkat edilmesi gereken hususlar, genel bir bilgilendirme yapılması amacıyla aşağıda verilmiştir:

1) THE (Times Higher Education) dünya üniversiteleri sıralamasında yayınlar ile ilgili veriler, Scopus veritabanından alınmaktadır. Bu nedenle, teşvik listesi için yalnızca Scopus veritabanında bulunan yayınlar değerlendirmeye alınmıştır.

2) Mevcut listedeki yayınlar ile ilgili veriler, doğrudan Scopus veritabanından indirilmiştir. Mevcut yayın listesinin, diğer teşvik sistemlerine girmiş olduğunuz yayın verileri veya diğer teşvik mekanizmaları ile bir bağlantısı bulunmamaktadır.

3) Yayınların çeyreklik yüzdeleri, Scopus veritabanına göre belirlenmiştir.

4) Teşvik listesi, yalnızca Makale (Article) ve Derleme (Review) türü yayınları içermektedir.

5) Scopus veritabanına göre, Basım aşamasında (Article in Press) olan ve ayrıca basım yılı 2019 veya 2021 olarak gözüken yayınlar listeden çıkarılmıştır.

6) Kurum adresi olarak (Affiliation), üniversitemizin adının verilmediği veya üniversite adının yanlış yazıldığı makaleler listeye alınmamıştır. Yayınlarınızın puanlamaya katılabilmesi için, üniversite adının mutlaka “Yildiz Technical University” olarak girilmesi gerekmektedir.

* Kurum teşvik başvuruları için tıklayınız.

* YÖK Teşvik başvuruları için tıklayınız.