AR-GE

“AR-GE’de lider YTÜ olmamız için hepimizin katkı koyması gerekiyor.”

Bütüncül ve entegre yaklaşımın altını özellikle çizmek istiyorum, yani biz topyekun Yıldız Teknik Üniversitesinin tüm bireyleri olarak, sadece akademisyenler değil lisans öğrencilerimiz de dahil olmak üzere bu hamlenin içerisinde yer almamız gerekiyor. Eğer bu hamlenin içerisinde hep birlikte yer almazsak mutlaka ve mutlaka zincirimiz en zayıf halkadan kopacaktır.

#ArgedeLiderYTÜ” sloganımız gerçekten inandığımız bir slogandır. Ancak bunu sizlerle birlikte yapabiliriz. 50 bin nüfuslu YTÜ teknoloji şehri bir bütün olarak inandığı ve katkı koyduğu zaman bunu yapabiliriz.

Bir bölgenin bir ülkenin kalkınması için üniversite mutlaka merkez ve odak olmalı. Üniversitenin merkez ve odak olmadığı herhangi bir gelişmenin kalkınmanın olması mümkün değil. Onun için çok güçlüsünüz, çok önemlisiniz.  Bir kalkınma olacaksa ancak bizimle olur, bizsiz olma ihtimali yok, bir yatırım yapılacaksa eğitime ve Üniversiteye yapılmalı.

Ekosistem, bütüncül yaklaşım, entegre yaklaşım, inanmışlık, söylem birliği, aynı hedefe doğru gitmek, aynı hedefe doğru kilitlenmek, aynı şeyleri defalarca sık sık söylemek. Bir hedefe ulaşmak için olmazsa olmaz şeydir.